Najít dárek ke 40. narozeninám nemusí být dřina. Jděte na to od sklepa

Ve vašem okolí se bezpochyby najde někdo, kdo má 40. narozeniny takzvaně na krku. Toto životní jubileum bývá občas spojeno s nepříjemnými pocity nezadržitelného stáří a radost z nich má opravdu málokdo. Pokud chcete oslavenci připomenout, že se rozhodně nejedná o katastrofu a měl by se spíše soustředit na své kvality a zrání osobnosti, archivní víno z roku narození je ideálním dárkem.


Památné roky před sametovou revolucí se nesly v rebelském duchu. Nejen, že byla založena Charta 77, ale urodilo se i mnoho exkluzivních vín navzdory nestabilní politické situaci ve světě. Z těchto vín po 40 letech vyzrálo něco neobvyklého a originálního. Stejně jako z osob, které se v těchto letech narodily. Tak proč jim to nepřipomenout?

Čas prostě svědčí

Říká se, že lidé časem zrají. A není to jen otřepaná fráze sloužící k ukonejšení nevyhnutelnosti příchodu stáří. Po celém tom shonu za statky, úspěchem a rodinnou spokojeností je ve 40 konečně čas na chvíli vydechnout a ohlédnout se zpět. Pochválit se za překonané překážky, odvděčit se za vykonané činy a zasmát se nad karamboly. A nejlépe při oslavě s přáteli.

Oslavy do života patří jako nutné rituály uzavírající etapy času. A také jako setkání všech, kteří v našem životě něco znamenají. Právě při těchto oslavách přichází čas na dárky. Pokud jste na takové oslavě v roli pozvaného hosta, přichází i čas lámání hlavy, který dárek je ten nejlepší. Abychom vám vybírání co nejvíce zjednodušili, sbíráme pro vás archivní víno z celého světa.

Víno z divokých let

To, že je víno z roku narození opravdu originální dárek pro muže i ženy jsme my i naši zákazníci ověřili už na několika oslavách. Ať už je oslavenec znalec vína nebo ne, symbolická hodnota tohoto daru je opravdu výjimečná a má hlubší význam. Pokud má obdarovaný navíc prostor, kde může víno dále archivovat, stává se dar dlouhodobou investicí. Když se rozhodne jej ochutnat, stává se pak překvapením. Z hlediska chuti totiž u archivních vín nelze předem určit, jak se takzvaně „povedlo“ a jak se chuť dlouhým zráním otevřela a změnila. Je to zkrátka dobrodružství.

Jestli jste právě teď v období, kdy vybíráte originální dárek ke 40. narozeninám, určitě si prohlédněte námi doporučovaná vína ke 40. výročí.

Najít dárek ke 40. narozeninám nemusí být dřina. Jděte na to od sklepa