Archivní víno jako dárek

Archivní víno je originálním dárkem pro nejrůznější příležitosti. Každá láhev je unikátní, takže lehce vyberete dárek na míru člověku, kterého chcete obdarovat. Nejjednodušší je vybrat víno ze stejného roku, kdy se narodil oslavenec.

Víno z archivu se obvykle pořizuje jako dárek k narozeninám, svatebnímu nebo pracovnímu výročí. Naši zákazníci ho nejčastěji vybírají jako dárek k padesátinám nebo dárek k čtyřicátinám.

Hodí se také jako poděkování kolegovi za odpracované roky (například 12 leté víno za 12 let ve firmě).

Kromě vín s “kulatým” ročníkem můžete sáhnout i po velkých světových vínech pro speciální příležitosti, například jako poděkování významnému obchodnímu partnerovi nebo hodnotnou pozornost nejen milovníkům a znalcům vína. V naší nabídce najdete vína typu Amarone, Barolo, Brunello di Montalcino, Chianti Classico nebo Champagne.

Degustační sady vín

Chcete-li vytvořit zcela osobitý dárek nebo třeba hledáte alternativu k nějaké konkrétní lahvi, můžete se inspirovat u dárkových balíčků. Zajímavou sestavu získáte kombinací několika různých ročníků od stejného vinařství nebo třeba lahvemi stejného ročníku, ale z různých míst. Můžete také kombinovat bílé, červené a růžové. Dárková sada vín pak díky vámi vybrané kombinaci vypráví příběh, který může být zcela unikátní a osobní. Kombinace lahví nejlépe vynikne v dřevěné truhle, vystlané přírodním materiálem.

 

Vyzkoušejte například tyto sady
Ochutnávka 3 stylů šampaňského z vinařství Champagne Bouché
Cestování za šumivým vínem – 3 výběrová vína z různých zemí

3 ledová vína z vyhlášeného německého vinařství Bamberger
Výběr 3 ročníků červeného vína z věhlasné oblasti Bordeaux
To nejlepší z Tokaje – sada 3 ročníků
3 ročníky archivního vína z moravského vinařství Vaněk

 

 

Zvýhodněné sety (šestá lahev zdarma)

Rádi bychom vám poskytli inspiraci pro nevšední zážitky s vínem. Proto jsme pro vás kromě balíčků, složených z různých vín, připravili také sety několika stejných lahví. Samozřejmě, můžete je vypít všechny najednou, ale také je můžete otevírat postupně, třeba každý rok jednu. Můžete tak každý rok sledovat, jak se vyvíjí jejich chuť, vůně nebo i barva. Do setů jsme vybrali vína, která jsou vhodná k pití hned, ale také k další archivaci.

Z naší nabídky zvýhodněných setů doporučujeme například:
Červené víno z Toskánska, ročník 2015
Katalánské šumivé víno Cava Gran Reserva
Moravské svatovavřinecké víno, Gran Rezerva, Pozdní sběr
Brunello di Montalcino z vinařství Castiglion del Bosco

 

Chcete vína archivovat a otevřít je až za pár let?

Naše nejmladší kousky se v archivech zatím moc neohřály, protože jsou k archivaci teprve určené. Vybrali jsme pro

vás tato špičková vína z Francie a Itálie:

 

Bílá vína k archivaci
Mercurey Les Héritiers Saint-Genys, Francie, Burgundsko
Soave Runcata Tenuta di Corte Giacobbe, Itálie, Benátsko

Červená vína k archivaci
Amarone della Valpolicella Dal Cero, Itálie, Valpolicella
Barbera d´Asti Garitta Cascina Garitina, Itálie, Piemonte

Médoc Château Saint-Hilaire, Francie, Bordeaux

 

Všechna výše uvedená vína mají velký potenciál k dlouhověké archivaci. Hodí se jako investice nebo dárek, který potěší dvakrát – poprvé při předání a za pár let také při jejich otevření.

Možnosti dárkového balení archivního vína

Vína určená jako dárek vám rádi profesionálně zabalíme. Pro unikátní vína z archivu se výborně hodí dřevěné dárkové kazety pro jednu, tři nebo šest láhví.

Vhodným doplňkem je speciální otvírák na archivní vína, který zajistí bezproblémové otevření i velmi starých vín, aniž by došlo k poškození korku. Ten totiž může být u starších ročníků poměrně křehký. Díky otvíráku je zážitek z rozbalení a následného otevření láhve autentičtější.

Chcete-li víno poslat přímo člověku, pro kterého je určené, můžeme do balení místo faktury vložit osobní přání. Text přání vytiskneme podle vašeho zadání na ruční papír a vložíme ho do zásilky k vínu. Fakturu vám v takovém případě pošleme pouze elektronicky, nikoliv jako součást balení.

Jak objednat archivní víno jako dárek

Víno vyberete snadno a rychle podle ročníku nebo odrůdy. Do objednávky můžete přidat speciální otvírák na archivní vína a dárkovou dřevěnou kazetu na jedno, tři nebo šest vín.

Máte-li zájem o doručení vína přímo člověku, pro kterého je dárek určen, uveďte to prosím do poznámky (například “víno je dárek”). Kvůli bezpečnosti přepravy zpravidla posíláme víno a dárkovou kazetu zabalenou zvlášť. Pokud máte zájem o osobní přání, jeho znění prosím také napište přímo do poznámky, automaticky ho přibalíme.

 

Doprava

Dárková vína vám doručíme do 3 pracovních dnů. Pokud řešíte dárek na poslední chvíli, víno vám můžeme po předchozí dohodě dodat expresně, viz stránka s informacemi o dopravě.

Máte-li jakékoliv dotazy ohledně našich vín nebo možností dodání, jsme vám k dispozici. Tým vinozarchivu.cz

Tipy na dárek

Doprava zdarma

při nákupu
nad 850 Kč

Expresní doručení

za příplatek

100% vín skladem

vše hned
k odeslání

Bezpečné balení

prověřené
stovkami zásilek