Archivní vína - Cascina Garitina

Když se řekne rodinné vinařství s historií, je to Cascina Garitina z italského Piemontu. Vinařství je pojmenováno po prababičce Margheritě, která vinařství založila už v roce 1900. „Garitina“ je totiž v piemontském dialektu zdrobnělina jejího jména.

Stejně jako předchozí čtyři generace, i současný majitel Gianluca Morino pěstuje výhradně modré odrůdy pro výrobu červených vín. Že chce být vinařem stejně jako jeho předkové, věděl Gianluca už od dětství. V provincii Asti pečuje zejména o tradiční odrůdu Barbera, která vyrůstá na těch nejlepších expozicích – výjimečně si totiž rozumí se sluncem a teplem. V menší míře jsou pěstovány také odrůdy Brachetto, Dolcetto, Pinot Nero, Merlot a Cabernet Sauvignon.

V chuti originálních vín z Cascina Garitina se podepisuje jedinečné genius loci místa, na kterém je réva pěstována. Gianluca jde proti konzervativnímu proudu a místo klasického korku používá kvalitní šroubovací uzávěry. Ty jsou opatřeny speciálními membránami, které umožňují regulovat okysličování vína. Díky šroubovacímu uzávěru odpadají rovněž rizika znehodnocení vína, která jsou spojovaná právě s použitím korku. Přečtěte si o tomto vinařství článek, který vyšel na našem blogu.

Doprava zdarma

při nákupu
nad 850 Kč

Expresní doručení

za příplatek

100% vín skladem

vše hned
k odeslání

Bezpečné balení

prověřené
stovkami zásilek