Chcete rozveselit své chutě? Zajděte si na veletrh vína

Pokud je váš zájem o víno hlubší než jen na dno sklenice, určitě si nenechte ujít gastronomické akce, na kterých se můžete dozvědět mnoho nového a ještě potěšit své chuťové pohárky. Veletrhy vína se blíží a vy nesmíte chybět!

Hledáte tip na dárek k 50. narozeninám? Nechte to uzrát

Roky plynou a  nezadržitelně přibližují životní jubilea. Mezi nejvýznamnější mezníky zralosti člověka patří to nejkulatější ze všech. Padesát. Co však při této příležitosti darovat, abyste ocenili kvality oslavence? Přeci něco zralého, s nepopsatelnou hodnotou. Láhev archivního vína.

Jak chutná kritika? Jako dobré víno

Když se řekne kritik, většině z nás se vybaví negativní rýpal, kterému se nezdá nic dobré. Pravdou však je, že správná kritika je sice nevděčnou, ale dosti přínosnou disciplínou. V článku si představíme nejuznávanější kritiky ve světě vína.

Král vín Barolo je připraven dostat vás do kolen

Severoitalské suché víno z oblasti Barolo je ve světě často označováno jako jedno z nejlepších italských vín. Právem se mu proto přezdívá re dei vini – král vín. Vyrábí se z hroznů Nebbiolo, které mu propůjčují nezaměnitelnou chuť, což vínům z této odrůdy z oblasti Langhe dokonce vysloužilo ochrannou známku původu.

Najít dárek ke 40. narozeninám nemusí být dřina. Jděte na to od sklepa

Ve vašem okolí se bezpochyby najde někdo, kdo má 40. narozeniny takzvaně na krku. Toto životní jubileum bývá občas spojeno s nepříjemnými pocity nezadržitelného stáří a radost z nich má opravdu málokdo. Pokud chcete oslavenci připomenout, že se rozhodně nejedná o katastrofu a měl by se spíše soustředit na své kvality a zrání osobnosti, archivní

Napijte se Burgundska a zažijte gurmánské nebe

Když se řekne Dijon, znalcům jídla po jazyku přeběhne štiplavá chuť zdejší značně pikantní hořčice. Neméně proslulá je ale oblast, která město této pálivé delikatesy obklopuje. Slavný kraj sýrů, vína a šneků. Burgundsko.

Nejdražší víno světa mluví francouzsky

Pohodlně se usaďte, zklidněte svou mysl a pokračujte ve čtení. Následující článek vás totiž přenese do světa archivních vín, z jejichž hodnoty se vám může trochu zamotat hlava.

Poznejte vinařský dar Francie. Bordeaux

Bordeaux. Tato vinařská oblast v jihozápadní Francii platí ve světě za lídra v produkci velkých červených vín a za ustálený pojem. Na mezinárodních soutěžích a mezi odborníky se těší až legendární proslulosti. Čím je ale réva z Bordeaux tak specifická?