Archivní víno jako dárek

Archivní víno je originálním dárkem pro nejrůznější příležitosti. Každá láhev je unikátní, takže lehce vyberete dárek na míru člověku, kterého chcete obdarovat. Nejjednodušší je vybrat víno ze stejného roku, kdy se narodil oslavenec.

Víno z archivu se obvykle pořizuje jako dárek k narozeninám, svatebnímu nebo pracovnímu výročí. Naši zákazníci ho nejčastěji vybírají jako dárek k padesátinám nebo dárek k čtyřicátinám.

Hodí se také jako poděkování kolegovi za odpracované roky (například 12 leté víno za 12 let ve firmě).

Kromě vín s “kulatým” ročníkem můžete sáhnout i po velkých světových vínech pro speciální příležitosti, například jako poděkování významnému obchodnímu partnerovi nebo hodnotnou pozornost nejen milovníkům a znalcům vína. V naší nabídce najdete vína typu Amarone, Barolo, Brunello di Montalcino, Chianti Classico nebo Champagne.

 

Chcete vína archivovat a otevřít je až za pár let?

Naše nejmladší kousky se v archivech zatím moc neohřály, protože jsou k archivaci teprve určené. Vybrali jsme pro vás tato špičková vína z Francie a Itálie:

 

Bílá vína k archivaci
2015 Mercurey Les Héritiers Saint-Genys, Francie, Burgundsko
2019 Soave Runcata Tenuta di Corte Giacobbe Itálie, Benátsko

Červená vína k archivaci
2015 Amarone della Valpolicella Dal Cero, Itálie, Valpolicella
2017 Santenay Les Héritiers Saint-Genys, Francie, Burgundsko

 

Všechna výše uvedená vína mají velký potenciál k dlouhověké archivaci. Hodí se jako investice nebo dárek, který potěší dvakrát – poprvé při předání a za pár let také při jejich otevření.

Možnosti dárkového balení archivního vína

Vína určená jako dárek vám rádi profesionálně zabalíme. Pro unikátní vína z archivu se výborně hodí dřevěné dárkové kazety pro jednu, tři nebo šest láhví.

Vhodným doplňkem je speciální otvírák na archivní vína, který zajistí bezproblémové otevření i velmi starých vín, aniž by došlo k poškození korku. Ten totiž může být u starších ročníků poměrně křehký. Díky otvíráku je zážitek z rozbalení a následného otevření láhve autentičtější.

Chcete-li víno poslat přímo člověku, pro kterého je určené, můžeme do balení místo faktury vložit osobní přání. Text přání vytiskneme podle vašeho zadání na ruční papír a vložíme ho do zásilky k vínu. Fakturu vám v takovém případě pošleme pouze elektronicky, nikoliv jako součást balení.

Dárkové balení 3 různých lahví

Bezpochyby zajímavým zážitkem je porovnávání různých vín ze stejného vinařství. Láhev po láhvi můžete objevovat přednosti různých ročníků a to navíc za výhodnější cenu, než kdyby jste zakoupili každou láhev zvlášť. Krásná dřevěná truhla je v tomto balení samozřejmostí.

 

Vyzkoušejte například

Dárkové balení 3 lahví šampaňských vín z vinařství Champagne Bouché

Vína z vinařství Château Saint-Hilaire stará 5, 10 a 15 let

 

Pokud má obdarovaný rád bublinky, skvělou volbou určitě bude balení tří láhví ročníkových Champagne Bouché.

 

Jak objednat archivní víno jako dárek

Víno vyberete snadno a rychle podle ročníku nebo odrůdy. Do objednávky můžete přidat speciální otvírák na archivní vína a dárkovou dřevěnou kazetu na jedno, tři nebo šest vín.

Máte-li zájem o doručení vína přímo člověku, pro kterého je dárek určen, uveďte to prosím do poznámky (například “víno je dárek”). Kvůli bezpečnosti přepravy zpravidla posíláme víno a dárkovou kazetu zabalenou zvlášť. Pokud máte zájem o osobní přání, jeho znění prosím také napište přímo do poznámky, automaticky ho přibalíme.

 

Doprava

Dárková vína vám doručíme do 3 pracovních dnů. Pokud řešíte dárek na poslední chvíli, víno vám můžeme po předchozí dohodě dodat expresně, viz stránka s informacemi o dopravě.

Máte-li jakékoliv dotazy ohledně našich vín nebo možností dodání, jsme vám k dispozici. Tým vinozarchivu.cz

Tipy na dárek

Doprava zdarma

při nákupu
nad 850 Kč

Expresní doručení

za příplatek

100% vín skladem

vše hned
k odeslání

Bezpečné balení

prověřené
stovkami zásilek